Vx: První kontakt - Výklad celého příběhu

Jednotlivé tracky jsou detailně vysvětleny na příslušných podstránkách tohoto webu. Obsáhnout celý příběh si však vyžaduje jednu kompletní interpretaci. Ta následuje, takže pozor, pokud nemáte zájem o spoiler!

Na rozloučenou, šesté jaro Charlotte Buff

"Charlotte Buff" (pojmenovaná podle lásky Johanna Wolfganga Goetheho, která ho inspirovala k napsání knihy Utrpení mladého Werthera) ze S-Koreho tracku zemřela v patnácti letech, v roce 2009 to bylo první jaro. Na jaře jí také poznal. V roce 2011 Třetí jaro, a v roce 2014, kdy by dosáhla 21 let, šesté jaro. Chystá se track a videoklip Na rozloučenou, který nám zřejmě prozradí více.

Zřejmě to byla jeho přítelkyně, která si podřezala žíly. Štěpán "tam nebyl dřív a nechal ji chcípnout". Šípková Růženka je zřejmě také ona, rovněž na začátku Vstávej leží ona...

Hledal jsem spojitost také mezi tím, jak Štěpán používá slovo "zlo". "Tam někde je zlo a čeká", "Cítím to zlo, někde uvnitř nás, a já nevím proč, asi něco dělám špatně...". Štěpán pak položil otázku: "co spojuje datum 5.3. (Romance v pokoji 53) s tématem bobtnajícího zla a zrady?". Takže co ho spojuje? Co je oním zlem?

Kdo je Viktor?

Viktor bojoval v první světové, zešílel a po návratu domů zabil svou ženu. V plynové masce byl zatčen a následně umístěn do léčebny. Nakonec se sám zabil. Někde v dětském domově mezi tím vyrůstal jeho syn. Ten se pak vrátil do rodné vesnice, byl zaměstnán u pohraniční stráže a naše si dívku, která pracovala na statku... Začíná děj ORLA.

Hlavní hrdina je Viktorův syn. Šarlota je hrdinova matka nebo žena. Kassandra je hrdinova dcera, vnučka Viktora. Tracky na sebe nenavazují chronologicky, ani napříč alby (např. Kassandřin komplex předbíhá), dokonce sloky a refrén nemusí navazovat, ještě navíc musíme brát v úvahu i tracky S-Koreho.

Krev našeho rodu popisuje, jak Viktorův syn vyrostl v dětském domově. Když se vrátil, našel práci u pohraniční stráže a vzal si Němku pracující na statku (Kdo mi tě vzal). Z politických důvodů byli rozděleni.

Když válka skončila, následoval divoký odsun Němců. Hrdina se účastnil přejetí hlavy přejetí hlavy své ženy a její rodiny Tatrou (Bod zlomu). Velice podobná věc se skutečně stala.

Hrdina pak pomalu umíral v režimu, kterýmu se nehodil hrdina, za komunismu (Poslední hraničář), nakonec se zřejmě zastřelil (Hospodská). Dcera Kassandra byla zastřelena už při společném útěku (Všechno uteklo rychle). Krev jejich rodu byla černá...

Odkazy na jiná díla

Kromě Goetheho Werthera Štěpán odkazuje i na jiná díla, například Petra Bezruče (70.000, Siroty na Starých hamrech).

Příběh se také odehrává na pozadí historických událostí, jako je první světová válka, Mnichovská zrada, divoký odsun Němců...

Zamyslete se také vy

Zbývajících nejasností je spousta. Jaké dvě cesty se spojily? Štěpánova a Donnieho? Kdo je nasranej, když připustí, že jí právě jebe její rádoby přítel, nějaký posraný kretén? Co se stal 5. března, co je oním zlem? Kdo si přál čí smrt, když byly Vánoce a ostatní děcka si přály lego? Komu všechna ta pomsta? Odehrává se na prvním albu vedle Viktorova ještě druhý příběh ze současnosti, a o čem je? Kdy se mluví o Charlotte a kdy o Viktorově ženě? O čem je podle vás Vítej doma? Kam utíká řeka?

Budeme moc rádi, když nám s interpretací pomůžete vlastními nápady.

Doplňte výklad textu, který tu ještě není:

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat